9 המיתוסים הגדולים שכדאי לנפץ לפני שרוכשים רכב חשמלי

Car 2 Buy

נובמבר 10, 2022

המהפכה הטכנולוגית לעולם ירוק יותר מגיעה לישראל, ואיתה נכנסו לשוק הרכב רכבים חשמליים רבים.
מדובר בטכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך שבהחלט משנה לנו את כל מה שידענו על עולם הרכב עד היום. אך כמו בכל טכנולוגיה חדשה, עולות שאלות וחששות רבות שלרבות מהן יש כבר פתרונות קיימים, אותם סקרנו בכתבה שלפניכם:

 

1. סכנת התחשמלות

למרות שהמכוניות החשמליות מונעות ע"י חשמל, אין חשש מפגיעת זרם חשמלי מאחר וכל המערכות החשמליות ברכב כוללות הגנה מתקדמת. בזמן הטעינה, הכבל ננעל פיזית לרכב ומאפשר שימוש בטוח ויעיל. גם בתנאים של מזג אוויר קיצוני לא נשקפת סכנת התחשמלות או קצר חשמלי.

 

2. הטענת הרכב רק בעמדות טעינה מיוחדות

ניתן להטעין את סוללת הרכב גם בחיבור חשמל רגיל, לשם כך נצטרך לרכוש כבל ייעודי נוסף לטעינת סוללת הרכב בחשמל בייתי, חשוב לציין כי מדובר בחיבור איטי המצריך שקע כוח על מנת לייעל את תהליך הטעינה. מדובר בזמן טעינה של בין 5 ל- 10 שעות בהתאם לסוג הרכב שיכול להתקצר לכ-30 דק' כשמדובר בעמדות טעינה חזקות יותר כמו למשל אלו שנמצאות בחניונים.
ומה בנוגע לחשבון החשמל בטח תהיתם? מדובר בסכומים נמוכים שלא יותר מכמה שקלים בודדים ליום.

 

3. העלות לעמדת טעינה ביתית יקרה

מדובר במחירים סבירים לגמרי, עמדות טעינה ביתיות עולות בסביבות 1,500 ש"ח, מגיעות עם אחריות מלאה, נרשמות על שמכם וניתן לנייד אותן במידת הצורך ולשלם רק עבור ההתקנה.

 

4. חוסר בעמדות טעינה ציבוריות

כיום, הודות לשימוש במכוניות החשמליות אין יותר את הצורך לחפש את תחנת הדלק הקרובה, וקיימות אופציות טעינה נוחות יותר כולל עמדת טעינה אישית בביתכם.
בנוסף הוצבו מספר רב של עמדות טעינה בישראל ואף פותחה אפליקציה שתאפשר לכם בקלות לאתר את עמדות טעינה החשמליות בסביבתכם.

 

5. טעינות מרובות וחיי סוללה קצרים

בניגוד לבעבר, כיום הטכנולוגיה התקדמה וחיי הסוללה ארוכים מתמיד. חשוב לדעת שגורמים חיצוניים כמו מזג האוויר, הפעלת מזגן או חימום המושבים אינו פוגע בחיי המדף של הסוללה.
כמו כן אין צורך בטעינות מרובות במהלך הנסיעות וככל שנבחר בעמדת הטענה חזקה יותר כך יתקצר משך זמן הטעינה ויוכל להגיע אף לכ-30 דקות, טעינה שתספיק לכם לנסיעות של 300-400 קילומטרים.
גם בזמן הפקקים המכונית החשמלית פועלת אחרת- אין צורך בחשמל על מנת להתקדם ולהיפך, כל בלימה והאטה אף מחזירה חשמל לסוללות.

 

6. חווית נהיגה שונה

ברכבים החשמליים, כמעט כל הכוח זמין מאותה שניה שבה אתם לוחצים על הדוושה, מה שמאפשר להנות מעוצמות האצה מתפרצות ומהירות, מאיכותיות סאונד גבוהות ומיכולת ניטרול רעשים ורעידות במהלך הנסיעה למינימום האפשרי באמצעות מערכות טכנולוגיות מתקדמות.

 

7. הצורך להיות ברכב בזמן הטעינה

בזמן טעינת הרכב, תוכלו ללכת לאן שתרצו, זאת מאחר וכבל הטעינה ננעל לרכב ומשתחרר רק באמצעות לחיצה על המפתח הדיגיטלי שלך. תהליך טעינה זה בטיחותי לחלוטין, בייחוד עם ילדים וכן נועד למנוע סכנת התחשמלות.

 

8. מה קורה בזמן תאונה?

לרכבים החשמליים יש מערכות הגנה מתקדמות והוא בטוח יותר בזמן תאונה מכל רכב המונע ע"י בנזין או דיזל, שבזמן שמתרחשת תאונה יכול להתלקח ולבעור.

 

9. ביקורים מרובים במוסך וקושי במציאת מוסכים מומחים

כיום, לכל יצרני הרכב יש מוסכים שנותנים מענה ותיקונים במידת הצורך ויש מוסכים שאף מתמחים בתיקון רכבים חשמליים.
בנוסף מאחר ומדובר במנוע חשמלי, השחיקה נמוכה יותר ומערכת הרכב אמינה ועמידה יותר, שכן במנוע בערה מדובר בטמפרטורות חום גבוהות יותר המגבירות את הסיכון לתקלות רבות, כנ"ל גם למערכת הבלימה של הרכב שנשחקת מהר יותר.

סיכום

אין ספק שהעתיד נראה מזמין, הטכנולוגיות רק הולכות ומשתפרות יחד עם המודעות לעולם ירוק יותר

והרכבים החשמליים שנכנסו לשוק הרכב נראים קורצים מתמיד 😊

לפרטים נוספים אודות מלאי הרכבים החשמליים הזמין אצלנו ב car2buy לחצו כאן 

מאמרים נוספים

א

טסלה מודל 3 – סקירת רכב

זה לא סוד שרכבים חשמליים לאט לאט מכסים את כבישי ישראל , זה ברור שהעולם הולך לשם ובעוד כמה שנים כבר לא נראה רכבים שמונעים בבנזין כלל .
א

9 המיתוסים הגדולים שכדאי לנפץ לפני שרוכשים רכב חשמלי

המהפכה הטכנולוגית לעולם ירוק יותר מגיעה לישראל, ואיתה נכנסו לשוק הרכב רכבים חשמליים רבים. מדובר בטכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך שמעלה שאלות וחששות רבות סקרנו לכם את הפתרונות קיימים בכתבה הבאה
א

מימון לרכב חדש

התחל שיחה
צריכים עזרה?
שלום!
איך אפשר לעזור לך?
התקשרו עכשיו